info@tyrfilturkiye.com +90(362) 266 80 91 | | English

SIKÇA SORULAN SORULAR

TYRFIL İLE DOLDURULAN LASTİKLER EKONOMİK MİDİR?
Evet… Sık sık lastik patlama ve kesilmelerinin olduğu işletmelerde TyrFil tamir, değişim, ekipman duruşu, atıl işgüvü, üretim duruşu ve programlanan işişn tamamlanamsı için gerekli fazla mesi zamanına ait maliyetleri ortadan kaldırır. Sık sık lastik problemi olan işletmeler için toplam maliyet tasarrufu çok önemli miktarda olabilir.
TYRFIL İLE NEREDE KULLANILIR?
Hurdalık, çöplük, demir çelik fabrikaları, dolgu yapılan renkler, limanlar, fabrikalar, ormaniye depoları, yükleme alanları, maden ve taş ocakları, çiftlikler, petrol rafineleri, asfalt dağıtım ve tasfiye ekipmanları, hava alanları, dökümhaneler, konstrüksüyon alanları, taş işçiliği sahaları, sokak temizleme ekipmanları, nakliye araçları, askeri ve emniyet araçları gibi lastikten dolayı işlerin durduğu heryerde. TryFil doldurulmuş ordu ve hava kuvvetleri araçları ve helikopter lastikleri mermi ve şarapnale dayanır, hiçbir zaman patlamaz, problem çıkarmaz. Genel olarak, lastik ne kadar ağır şartlarda çalışıyorsa, TryFil’e de o kadar ihtiyaç var demektir.
TYRFIL İLE DONDURULMUŞ LASTİĞİN DOLU OLARAK ÜRETİLMİŞ LASTİK TEKERE ÜSTÜNLÜĞÜ NEDİR?
Esneklikten dolayı operatör rahatlığı, daha fazla basma izinden dolayı iyi çekme gücü, ekipman hızı 15 mph(24km/s) ile sınırlı kalmaz, vibrasyonun azalmasından ve daha iyi enerji depolamasından dolayı ekipman gövdesi daha az zarar görür.
TYRFIL İLE DOLDURULAN LASTİĞİN BOYUTLARI DEĞİŞİR Mİ?
Hayır. TryFil ile doldurulan lastiğin ebatları değişmez. Ekipmanlarda değişiklik gerekmez.
TYRFIL İLE DOLDURULAN LASTİKTE İÇ BASINÇ DEĞİŞİR Mİ?
Hayır. Lastikler imalatçısının önerdiği veya çalışma basıncının %70 oranına doldurulur. Basınç lastik ömrü boyunca sabit kalır, tekrar tekrar basınç kontrolüne gerek kalmaz.
HANGİ MARKA LASTİKELR TRYFIL İLE DOLDURULABİLİR?
Lastik imalatçısının spesifikasyonlarını karşılayan ve gövdesi sağlam olan her havalı lastik.
TYRFIL İLE DOLDURULMUŞ LASTİK KAPLANABİLİR Mİ?
Evet. Eğer lastik iyi durumda ise çoğu “pre-core recapping” metotları ile kaplanabilir
LASTİK KESİLİR VEYA PATLARSA TRYFIL DIŞARIYA AKAR MI?
Hayır. TryFil sertleştikten sonra yumuşak, esnek lastik gibi olur ve kesik veya patlak lastikten akmaz. Bununla beraber, işletme esnasında büyük bir kesik(genellikle TryFil’i açığa çıkaran yara 15cm’den büyük) olursa çok ufak yapraklanma olabilir. Lastiğin kesiği en kısa zamanda tamir edilmelidir.
TRYFIL İLE DOLDURULMUŞ VE HAVA İLE ŞİŞİRİLMİŞ LASTİKLER AYNI ARAÇTA KULLANILABİLİRMİ ?
Evet. Fakat bu amaçtan uzaklaşmaktır. Zira, TryFil özellikle havalı lastiğin biniş rahatlığını isteyen, fakat patlama istemeyen işletmeler için dizayn edilmiştir.
HAVAYA NAZARAN TRYFIL’İN EK AĞIRLIĞI BİR PROBLEM MİDİR?
Hayır. Gerçekte fazaladan safra ağırlığı, ek çekme gücü ve stabilite gereken loder, traktör ve diğer ekipmanlarda fazla ağırlık bir avantajdır. Tryfil su ile aynı ağırlıktadır.
TRYFIL İLE DOLDURULMUŞ LASTİKLER KÖPÜKLE DOLDURULMUŞ LASTİKLERLE NASIL KIYASLANIR?
TryFil, deliksiz bir üretan elastomer, köpükten daha iyi ısı dağıtım özelliğine sahiptir. Köpük, içinde ki dağılmış hava kabarcıklarından dolayı, doğal bir yalıtkandır, yeterli ısı dağıtımını önler. TryFil köpükten daha soğuk çalışır.
HAVALI DOLU VE KÖPÜK DOLU LASTİKELRİN GÜÇ KAYBI TRYFIL İLE DOLDURULMUŞ LASTİĞİN GÜÇ KAYBI İLE NASIL KIYASLANIR?
Birçok denemeler göstermiştir ki, TryFil ile doldurulmuş latiklerin güç kaybı dolu ve köpüklü lastiklerin güç kaybının yarısından az ve havalı lastiklerinkine eşittir. Diğer bir değişle, akü ve yakıt ile çalışan araçlar aynı işi yapmak için daha az enerjiye gereksinim duyarlar. Bunun doğruluğunu ispat etmek için “Synair Power Loss Histogram” temin edilebilir.
TRYFIL KÖTÜ HAVA ŞARTLARINDA KULLANILABİLİR Mİ?
Evet. TryFil ile doldurulmuş lastikler bütün çevre sıcaklıklarında iyi çalışır.
TRYFIL İLE DOLDURULMUŞ LASTİĞİN JANT VE SEKMANI TEKRAR KULLANILABİLİR Mİ?
Evet. Lastik tekrar kaplanmayacak kadar aşındığı, kesildiği veya tahrip olduğu zaman, jant sökülebilir ve tekrar kullanılabilir. Fakat TryFil ile doldurulduktan sonra, lastik gövdesinin müsaade ettiği kadar kaplama yapılabilmesi için aşınma oranının kontrol edilmesi gerekir.